Správne rozpoznanie farieb je v bežnom svete dôležité. Napríklad pri cestnej premávke, nákupoch a v mnohých zamestnaniach. Na diagnostiku porúch farbocitu najčastejšie využívame test farebného videnia. Farbosleposť môžeme korigovať optickými pomôckami ako okuliarové šošovky Colorlite, ktoré zabrúsime do vybraného okuliarového rámu. Objednajte sa na vyšetrenie online alebo telefonicky. Samotné vyšetrenie trvá približne 30 minút.   

 

Vyšetrenie farbocitu predstavuje zistenie porúch farebného videnia a citlivosti na farby.  Najznámejšou poruchou farbocitu je daltonizmus. Ide o poruchu vnímania červenej a zelenej farby. Korekciu farbocitu riešime pomocou kontaktných šošoviek Colorlite.

 

Priebeh vyšetrenia

Na diagnostiku porúch farbocitu najčastejšie využívame test farebného videnia. Test obsahuje niekoľko obrazcov. Úlohou je prečítať číslo alebo písmeno zložené z farebných bodiek obklopených bodkami inej farby. Človek trpiaci poruchou farbocitu nie je schopný dané číslo prečítať. 

Vyšetrenie zaberie len niekoľko desiatok minút a v priebehu 3-4 týždňov vám vyrobíme špeciálne okuliare korigujúce poruchu. Na korekciu farbocitu používame špeciálne okuliarové šošovky Colorlite, ktoré zabrúsime do vybraného okuliarového rámu.

 

Rezervujte si meranie