Zrak sa počas života neustále mení a vyvíja. Preto je dôležité pravidelné vyšetrenie zraku. Meranie zraku prebieha rýchlo a bezbolestne. Je pre nás dôležité, aby ste sa počas vyšetrenia cítili ako v bavlnke. V Optika Oravcová si na vás posvietia skúsení optometristi. Počas 30 minút vám pomocou najmodernejších technológií skontrolujú zrakovú ostrosť alebo farbocit. Na záver poradia zopár tipov, ako sa starať o zrak ešte lepšie.

 

Ako prebieha meranie zraku?

Meranie zraku začneme vstupným rozhovorom. Naši optometristi potrebujú vedieť informácie o vašom životnom štýle, zdravotnej histórii a genetických predispozíciách. Ak nosíte dioptrické okuliare, prineste si ich na vyšetrenie. Skontrolujeme, či ešte slúžia tak, ako majú.

Nasleduje vyšetrenie zrakovej ostrosti pomocou moderného autorefraktometra. Špeciálny prístroj zmeria lomivosť oka. V priebehu niekoľkých sekúnd dostaneme presné informácie o hodnote dioptrickej chyby. Tento výsledok slúži ako podklad pre určenie subjektívnej zrakovej ostrosti. Meranie prebieha pomocou predkladania skúšobných okuliarových šošoviek do okuliarového rámu, pričom zákazník číta premietané znaky z LCD monitora tzv. optotypu. Po skončení merania si zákazník vyskúša kráčanie v skúšobných okuliaroch s cieľom zistiť reálny pocit z nových dioptrií. Život nie je len o bielej obrazovke s čiernymi písmenkami, ale aj o farbách, kontraste a pohodlí. Po adaptačnej skúške prechádzame k meraniu dioptrických hodnôt na blízko. Po nameraní všetkých hodnôt zákazníkovi ponúkneme najvhodnejšie okuliare.

 

Rezervujte si meranie